kontakt@mojakomenda.pl

Home » CZYM JEST POLICJA

CZYM JEST POLICJA


policja-mPod pojęciem policji, z którym styka się każdy z nas od lat jest nic innego jak umundurowana służba, która posiada stosowne uzbrojenie. To formacja jaka ma na celu gwarantowanie bezpieczeństwa publicznego oraz czuwanie nad nim. Jest to organ odpowiedzialny za porządek oraz ściganie nieuczciwych osób, ludzi popełniających czyny kwalifikowane jako wykroczenia oraz przechodzące już w przestępstwa.

Dzięki policji możliwe jest przede http://www.domyzbali-krakow.pl/domy-z-bali-calorocznewszystkim zapewnienie spokoju i stosownej ochrony społeczeństwu. To, w jaki sposób aktualnie prosperuje instytucja policji osadzone zostało na normach, które regulowane są na podstawie zaakceptowanej i przyjętej w dniu 6 kwietnia 1990 roku, Ustawy o Policji. Zgodnie z jej rozporządzeniem, całokształt policyjnej instytucji w naszym kraju podlegać ma właściwemu ministrowi do spraw wewnętrznych. Na czele policji stoi natomiast Komendant Główny Policji. Jeżeli chcemy skontaktować się z funkcjonariuszami, licząc na ich pomoc i fachowe wsparcie oraz błyskawiczną interwencję, zdecydowanie powinniśmy wybrać numer kontaktowy znany doskonale nawet dzieciom – 997. Jest to numer, jakie przekierowuje do centrum powiadamiania ratunkowe. Jeżeli natomiast chcemy zadzwonić na numery alarmowe z telefonów komórkowych, wybieramy numery 112. Dzięki temu uniwersalnemu sposobowi kontaktu istnieje sposobność mechanicznej interwencji. Pozwala to na dokonanie zgłoszeń alarmowych po to, aby można było stosownie zaangażować funkcjonariuszy w dany rodzaj interwencji.

Warto jednocześnie dodać, że na terenie całej Unii Europejskiej funkcjonuje numer 112. Nie ma kłopotu z tym, żeby go wybierać, dzwoniąc zarówno za pośrednictwem telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. Jest to świetna okazje do tego, żeby połączyć się z centrum powiadamiania ratunkowego, które nas pokieruje dalej – nawet, jeżeli naszym rodzajem problemu nie zajmuje się bezpośrednio sama policja, konsultanci czuwający w wyżej wspomnianym centrum przełączą nas automatycznie do jednostek odpowiedzialnych za zadania, jakie nas interesują – na przykład do Państwowej Straży Pożarnej, Państwowego Ratownictwa medycznego.

spedycja morska gdynia